IGAPÄEVANE KASUTUS. DAILY USE
Näitus “Igapäevane kasutus” vaatleb ajalehtede erinevaid koduseid taaskasutuse viise, mis annavad funktsiooni vanale ajalehepaberile kui kasulikule materjalile.Esemete eluiga pikeneb ja lüheneb ootamatul viisil, ületades nende esialgse funktsiooni piire. Pudelikork võib tasakaalustada laua, patja võib kasutada sääskede tapmise relvana ning plastpudelit saab läbi torgata ja dušina kasutada. Kõigi nende seas on mitmekülgsuse kuningas kahtlemata ajaleht, mille võime end uuesti leiutada tundub olevat piiritu. Ajaleht ei arvesta talle määratud elu lühiajalisust ja teda hoitakse enamikus kodudes alles mõne tulevase kasutusvõimaluse lootuses. Alati, kui vaja, tuleb see oma peidupaigast välja ning seda lõigutakse, volditakse, leotatakse, seotatakse või väänatakse, et teenida erinevaid eesmärke nagu kaunistamine, põletamine, tervishoid, isoleerimine, kuivatamine, iluprotseduurid, mängimine või puhastamine.
Näitus „Igapäevane kasutus“ uurib fotode, videote ja esemete kaudu mõningaid neist sadadest alternatiivsetest kasutusviisidest, mõtiskledes nõnda loovuse, populaarse disaini, allakäigu, igapäevaelu ja jätkusuutlikkuse üle. Näitus on aastatel 2017–2020 Tšiilis Cosas Maravillosase kollektiivi poolt läbi viidud uuringu tulemus ning selle eesmärk on värskendada vaatenurka igapäevaste esemete maailmale, seades küsimuse alla kasutajate ja tarbijate rolli kliimakriisi, igapäevaste tegevuste jätkuva digitaliseerimise ning käsitsitöö vähenemise kontekstis.
Külastajatel on võimalik võrrelda, kas ja kuidas erinevad meie ajalehe taaskasutamise viisid teisel pool maakera asuvast Tšiilist.
Kuraatorid: Tomás Errázuriz (Universidad Andrés Bello) ja Ricardo Greene (Universidad San Sebastián) Tšiilist.
Näitus on avatud muuseumi A-fuajees ja on kõigile külastajatele prii sissepääsuga.