Koht: ERMi teabekeskus (maja A-osas, paremat kätt, I korrusel)
Läbiviijad: Jaana Ratas
Töökorraldus: sissejuhatav loeng, praktiline töö; maht 2 x 7 ak t; osalejate arv 15; kahepäevane.
Õpitoa sisu tutvustus: kursus algab loenguga, mis annab ülevaate arheoloogilistest paelaleidudest Eesti maapiirkondades, nende liikidest ja kasutusest. Vaatluse all on ajavahemik 11.–16. sajand. Praktilise tööna õpitakse punuma ja kuduma loengus käsitletud paelu. Tulem: õpitoa läbinu oskab teha 11. – 16. sajandil kasutusel olnud paelu.
Töövahendid: 14 kõla, käärid, joonlaud või mõõdulint, pliiats, vöö, mille külge saab oma töö ühe otsa kinnitada. Kellel on olemas isiklik tihv ja pitskruvi, siis võtku kaasa. Kes on harjunud kududes kasutama vöömõõka või süstikut, siis võib samuti kaasa võtta, aga saab ka ilma. Lõngad on kohapeal olemas, samuti plastist tihvad.
Hind: 50 €. Hind sisaldab juhendamistasu kahel päeval, osalejatele kaasa antavaid õppematerjale, osaliselt materjale ja töövahendeid. Õpitoa eest tasumine toimub ERMi e-poe kaudu, selle link saadetakse teile registreerimisel automaatvastusena e-posti.
Registreerumine ja lisainfo: kursusel osalemiseks registreeruda hiljemalt 8. oktoobriks kodulehe registreerimislehel, telefonil 736 3058 või opitoad@erm.ee.