1999. aasta alguses kutsus Ain Agan kokku kahest kandlest ja kahest kitarrist koosneva omanäolise keelpillikvarteti, milles kohtusid rahvamuusika ja jazz, suuline pärimus ja autorilooming, traditsioon ja innovatsioon. Veel samal aastal esineti mitmel Eesti festivalil ning aasta hiljem ilmus kvarteti esikalbum “Holy Lake”. Kannelde ja kitarride kooskõla osutus uudseks ja isikupäraseks ning kvartett sai endale nime - Eesti Keeled.
2001. aastal sai alguse ansambli tihe koostöö Riho Sibula ning Jaak Johansoniga, mille tulemusena ilmus kaks albumit - "Sabaga täht" (2002) ja "Kella tiksumist..." (2004). Mõlemad plaadid on pärjatud Eesti Muusikaauhinnaga folk/etnoartisti kategoorias. Eesti Keeled tegutses väga aktiivselt kümmekond aastat ning esines korduvalt ka väljaspool Eestit - Prantsusmaal, Iirimaal, Norras, Rootsis, Hiinas ja Leedus.
Tuule Kann - kannel
Ella Maidre - basskannel
Jaak Sooäär - elektrikitarr
Ain Agan - kitarr
Mari Jürjens - laul, kitarr
Vaiko Eplik - laul, kitarr
“Kes nende kontserdil käinud, teab, et nad toovad sõnumeid allikalt.” (Postimees, 7.9.2002)
“Üle mitme-setme aja midagi täiesti täiuslikku ning ilusat.” (Aktivist 6/2002 “Sabaga tähe” kohta)
“Sellist asja pole minu ammu juhtunud, et ei saagi plaati järjest kuulama hakata, sest esimesed kuulatud lood kisuvad ennast kohe kordama.” (Postimees, 18.5.2002 “Sabaga tähe” kohta)
"Ehedalt eestimaine õhkkond annab end tunda ka muusikas: lihtsad ja kammerlikud laulud mõjusate eestikeelsete sõnadega." (ajakiri Muusika "Sabaga tähe" kohta)
Piletid müügil ERMi kassas ja Piletilevis
- täispilet 28€
- sooduspilet 22€ (pensionärid, õpilased, üliõpilased, eelkooliealised)
- sülelastele sissepääs tasuta