Esinevad Andreas Lend (tśello) ja Allan Jakobi (akordion)
23. novembril kell 19
ERMi Hurda saalis
(A-sissepääs)
TASUTA!
Kontsert toimub koostöös Muusikute fondi PLMF-ga
Andreas Lend (tšello)
Allan Jakobi (akordion)
Kavas: Sibelius, Villa-Lobos, Piazzolla jt
Andreas Lend (tšello) ja Allan Jakobi (akordion) alustasid koostööd aastal 2014 sooviga esitada klassikalist repertuaari uue värvipalettiga. Akordioni ja tšello tämbrid sulanduvad lummavalt hästi kokku - kõlapilt on orkestraalne, ent samas salongilik. Duo repertuaar varieerub barokist kaasaegse muusikani, nende hulgas on järgnevad heliloojad: J.S. Bach, Marin Marais, Igor Stravinski, Manuel de Falla, Ernst Bloch, Arvo Pärt, David Popper, Heitor Villa-Lobos, Enrique Granados, Astor Piazzolla, Vittorio Monti, Fritz Kreisler jt. Lend'i ja Jakobi pühendunud, särav ning virtuoosne interpretetatsioon lausa tirib kuulajat kaasa rändama nendega helide maailma.
ANDREAS LEND
alustas muusikaõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis (õp. Laine Leichter), omandas bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2008, 2010; prof. Peeter Paemurru) ning täiendas end Soomes, Sibeliuse Akadeemias (prof. Hannu Kiiski ja Heikki Pekkarinen, 2005/2006). Lisaks on A. Lend osa võtnud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassidest (Frans Helmerson, David Geringas, Martin Ostertag, Jan-Erik Gustafsson, Niels Ullner, Marko Ylonen, Matias de Oliveira Pinto, Aleksander Ivaškin, Johannes Goritzki jt). A. Lend on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: I preemia ja Grand Prix rahvusvahelisel konkurssfestivalil „Renaissance“ (Armeenia, 2013), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004) ja III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil (Riia, Läti; 2002). Ta on olnud Eesti noorte interpreetide konkurss-festivali „Con Brio“ laureaat (2008) ning rahvusvahelise Liezeni tšellokonkursi laureaat (Austria, 2000). Aastatel 2009 ja 2010 pälvis A. Lend maineka „The International Holland Music Session” suveakadeemia stipendiumi ning talle on omistatud Muusikute fondi PLMF preemia “Noor Muusik 2011”. 2007. aastal valiti A. Lend Euroopa Liidu Noorteorkestrisse (peadirigent Vladimir Ashkenazy), mille koosseisus on ta esinenud üle terve Euroopa. Nii solisti kui ka ansamblistina on ta esinenud Soomes, Lätis, Leedus, Rootsis, Taanis, Saksamaal, Itaalias, Austrias, Belgias, Hollandis, Ungaris, Venemaal, Kanadas, Inglismaal, Sloveenias, Bulgaarias, Rumeenias ja Tšehhis ning teda on kutsutud Tallinna Kammermuusika- ja Talvefestivalile, Rapla Kirikumuusika festivalile, Järvi Suvefestivalile, Kuopio Ajaloolisele klahvpillifestivalile Soomes, Valle d’Itria Festivalile Itaalias, Spectrum Festivalile Sloveenias jm. Viimastel aastatel on ta teinud koostööd tunnustatud Poola keelpillikvartetiga Lutoslawski Quartet ning keelpilliorkestritega Camerata Nordica (Rootsi) ja Sinfonia Cymru (Wales). Aastatel 2004-2014 oli ta C-JAM tšellokvarteti liige. Aastatel 2006-2016 töötas A. Lend tšellistina Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning alates aastast 2016 on ta Rahvusooperi Estonia sümfooniaorkestri liige. Lisaks osaleb ta keelpillikvartetis Prezioso ning Estonian Cello Ensemble's ja on tegev nii solisti kui kammermuusikuna paljudes teistes koosseisudes. 2017. aastal ootavad teda ees kontserdid Eestis, Venemaal, Türgis ning Tšehhis ja Poola kammeransambli Baltic Neopolis Virtuosi koosseisus Saksamaal, Norras, Rootsis ning Leedus.
ALLAN JAKOBI
on lõpetanud akordioni eriala Tallinna Muusikakoolis (1987, õp. Juta Kirs) ja G. Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis (1992, õp. Jaan Sommer). Ta on täiendanud end orkestrijuhtimise erialal Tallinna Pedagoogilises Ülikoolis (1996-'97, õp. Reet Brauer) ning osalenud mitmel akordionistide meistrikursusel (Matti Rantanen, Mogens Ellegård jt.). A. Jakobi tegutseb vabakutselise muusikuna nii levimuusika, džässimprovisatsiooni kui ka klassikalise muusika žanris. Ta on esinenud festivalidel Kuhmos, Bornholmis, Moskvas, Vilniuses, Limbažis ja Kielis ning samuti “Jazzkaarel” ja “Jazz Fiestal”. A. Jakobi on teinud aastast 1999 koostööd Neeme Punderi, Lembit Orgse, Jaan Arderi ja Ants Nuudiga (kava “Elavad klassikud”) ning aastast 2000 Tiit Petersoniga (kava “Tangoballett”). Ta on kuulunud rahvamuusikaansamblitesse (Peiarid, Savijalakesed), kellega on esinenud paljudes Euroopa riikides ja USA-s ning on olnud laval kui ka salvestustel koos mitmete Eesti väljapaistvate solistide ja ansamblitega (Gerli Padar, Ivo Linna, Rein Rannap, Uno Loop, Tarmo Pihlap, Erkki Otsman, Mart Sander, Henry Laks, Erich Krieger, Evelin Samuel, Boris Lehtlaan, ansamblid Hitty Bitty, Apelsin, Slobodan River, Akordionitrio, Mr. Lawrence, Trio Naturale, Pärnu Linnaorkester, RO Estonia ja Vanemuise Teatri orkester). Aastast 2004 juhib A. Jakobi firmat Akordion Centrum OÜ, mis impordib Baltimaadesse Itaalia akordioneid.