Koht: ERMi konserveerimisosakond
Juhendaja: Silli Peedosk
Töökorraldus: teoreetiline loeng, praktiline töötuba. Osalejate arv kuni 6 inimest.
Õpitoa sisu tutvustus: Vanu fotosid leidub ilmselt igas majapidamises, aga kuidas on neid kõige parem säilitada? Koolituspäeva eesmärk ongi anda nõu, kuidas alustada oma koduse fotokogu korrastamist ja kuidas erinevaid fotomaterjale hoiustada ning säilitada. Tutvustame säilitamiseks sobivaid materjale ja vahendeid ning näitame kuidas on neid kõige otstarbekam kasutada. Samuti räägime fotode eksponeerimisest ja digiteerimisest.
Fotopärandi väärtustamine ja säilitamine muutub tänapäeval järjest olulisemaks, sest analoogkandjal fotod on käibelt kadumas ja meie harjumused nii pildistamise kui fotode vaatamise osas muutumas. Sel põhjusel räägime ka fotode sisulise poolega tegelemise tähtsusest, et vanad fotod oleksid kõnekad ja atraktiivsed järeltulevatele põlvedelegi. Selgitame kuidas fotosid identifitseerida, millist infot neilt otsida ning kuhu ja kuidas seda talletada.
Tulem: osaleja oma ülevaadet erinevatest põhjustest, mis fotode säilimist kahjustavad; oskab kasutada lihtsamaid võtteid ja sobivaid vahendeid fotode korrastamiseks.
Töövahendid: Osalejad võivad kaasa võtta fotomaterjale oma isiklikust fotokogust, mille puhul nad sooviksid saada nõu säilitamise või hoiustamise osas. Korrastamiseks vajaminevad töövahendid ja materjalid on kohapeal olemas.
Hind: 30 €. Hind sisaldab juhendamistasu kahel päeval, osalejatele kaasa antavaid õppematerjale, materjale dokumentide parandamiseks. Õpitoa eest tasumine toimub ERMi e-poe kaudu, selle link saadetakse teile registreerimisel automaatvastusena e-posti.
Registreerimine ja lisainfo: kursusel osalemiseks registreeruda hiljemalt 27. veebruariks kodulehe registreerimislehel, telefonil 736 3058 või opitoad@erm.ee.