Aeg: 5. - 6.10, kell 10.00-16.30 (sealhulgas lõunapaus 30 min)
Koht: ERMi konserveerimisosakond
Juhendaja: Silli Peedosk
Töökorraldus: teoreetiline loeng, praktiline töötuba. Osalejate arv kuni 6 inimest. 2-päevane.
Õpitoa sisu tutvustus:
Pea igas kodus leidub erinevaid pabermaterjale (dokumendid, trükised, kaardid jms.), mida soovitakse alles hoida, sest need on seotud mõne lähedase sugulase, armsa tuttava või olulise sündmusega. Samuti võib vanade hoonete renoveerimisel välja tulla põnevaid leide, mis annavad aimu hoone ajaloost ning omanikest. Kuidas kõiki neid pabermaterjale alles hoida, korrastada ja säilitada nii, et ka tulevased põlved neist osa saaksid, sellest õpitoas juttu teemegi.
Õpitoa esimeses pooles räägime erinevatest paberitest, nende omadustest ja põhjustest, mis pabereid kahjustavad. Tutvustame lihtsamaid võtteid ja vahendeid, mida pabermaterjalide korrastamisel kasutada ning räägime mismoodi oma arhiivi säilitada ja kuidas materjale soovikorral eksponeerida.
Osalejad võivad oma kodusest arhiivist võtta kaasa halvas olukorras olevaid paberiobjekte, et saada nõu, kuidas perekonnale väärtuslikke materjale tulevastele põlvedele võimalikult hästi säilitada ning üht-teist ka ise praktiliselt korda teha, kasutades selleks spetsiaalseid paberi konserveerimiseks mõeldud materjale ning vahendeid.
Tulem: Omab ülevaadet erinevatest paberitest ning põhjustest, mis neid kahjustavad. Oskab kasutada lihtsamaid võtteid ja sobivaid vahendeid pabermaterjalide korrastamiseks, säilitamiseks ning eksponeerimiseks.
Töövahendid: Kõik vajaminevad töövahendid ja materjalid on kohapeal olemas
Hind: 50 €. Hind sisaldab juhendamistasu kahel päeval, osalejatele kaasa antavaid õppematerjale, materjale dokumentide parandamiseks. Õpitoa eest tasumine toimub ERMi e-poe kaudu, selle link saadetakse teile registreerimisel automaatvastusena e-posti.
Registreerimine ja lisainfo: kursusel osalemiseks registreeruda hiljemalt 2. oktoobriks kodulehe registreerimislehel, telefonil 736 3058 või opitoad@erm.ee.