ERMi silla-alal
TASUTA!
Muusikute fond PLMF ja Eesti Rahva Muuseum on teinud koostööd alates 2018. aastast. Selle aja jooksul on PLMF tutvustanud Tartu kuulajatele mitmeid tippsoliste: Oliver Kuusik, Olga Zaitseva, Virgo Veldi, Sigrid Kuulmann, Andreas Lend, Pavlo Balakin, Neeme Ots jt.
31. mail esinevad särav sopran Marion Melnik ja omanäoline klaverisaatja Kirill Lissijenko.
Esitusele tulevad maailmakuulsad teosed sellistelt heliloojatelt nagu Bernstein, Ginastera, Mozart, Schumann.
Marion Melnik on särav ooperilaulja, kes on lõpetanud Sibeliuse Akadeemia Marjut Hannula lauluklassis 2008. aastal. Ta on end täiendanud väljapaistvate ooperilauljate meistriklassides (sh Gundula Janowitz, Udo Reinemann, Roger Vignoles, Larissa Gergieva, Sherrill Milnes, Roland Hermann, Teresa Berganza, Margarita Gruzdeva, Wilma Vernocchi). Melnik on edu saavutanud mitmel konkursil: ta on olnud pianist Marko Hilpoga Pentti Koskimiehe nim "Kokkola liedi" võistluse rahvusvahelise sarja finalist 2003, Timo Mustakallio lauluvõistluse finalist 2004 ning võitnud Schuberti auhinna Viini rahvusvahelisel noorte lauljate võistlusel "Klassik-Mania" 2005. Tema repertuaar hõlmab paljusid vokaalmuusikažanre, ulatudes kiriku- ja kammermuusikast, ooperist ja muusikalist kuni popmuusikani. Oma debüüdi Soome Rahvusooperi laval tegi ta 2008. aastal teenijatüdruk Despina rolliga Mozarti koomilisest ooperist "Così fan tutte". Rahvusooper Estonias debüteeris ta 2009. aastal paaž Oscarina Verdi "Maskiballis". Veel rolle teatrilaval: Maria (Bernstein "West Side Story"), Musetta ja Mimi (Puccini "La Bohem"), ülempreestritar (Verdi "Aida"), El Agua (de Literes "Los Elementos"); Mozarti ooperites Papagena ("Võluflööt") ja Zerlina ("Don Giovanni") jt. Ta on andnud soolokontserte Soomes, Eestis, USAs, Austrias, Hispaanias, Jaapanis, Venemaal jm. 2004. aastal esines Melnik Belgia kuninglikule perele Soome presidendi Tarja Haloneni visiidil ja 2006. aastal Helsingis presidendilossis Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese riiklikul visiidil. Ta on esinenud solistina Tampere Filharmooniaorkestri, Kuopio Linnaorkestri ja Mikkeli Linnaorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Tallinna Kammerorkestri ees ning astunud üles Alion Baltic Muusikafestivalil ja Birgitta festivalil. Marion Melnik on koostööd teinud paljude väljapaistvate dirigentidega, sh Eri Klasi, Vello Pähna, Jüri Alperteni, Arvo Volmeri, Mihhail Gertzi, Susanna Mälkki ja Atso Almilaga.
Kirill Lissijenko alustas klaveriõpingud 11-aastaselt. G. Otsa nimelises Muusikakoolis õppis ta I. Remmeli ja R. Taali klaveriklassis. Ta on lõpetanud Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia aastal 2010 (prof Lilian Semper, Irina Zahharenkova, Age Juurikas). 2016. aastal lõpetas ta Sibeliuse Akadeemia magistriõpingud H.-Y. Liu-Tawaststjerna klaveriklassis ja EMTA magistriprogrammi M. Reimanni kammermuusika klassis. Lissijenko on end täiendanud tipp-pianistide meistrikursustel (T. Ungar, R. Plagge, C. Katsaris, D. Pollack) ning edukalt esinenud Helmi Valtmani fondi konkursil ja "Con Brio" klaverikonkursil Tallinnas. 2015. aastal pälvis ta International Alion Baltic konkursil II preemia. Lissijenko käib esinemas Eestis, Soomes, Rootsis, Itaalias ja Venemaal nii solistina kui ka kammermuusikuna koos mitmete tuntud interpreetidega, nagu N. Kurem, S. Kuulmann, A. Tammesalu, K. Kriit, T. Vavilov, N. Ots, A. C. Garea, M. Veretenina.
Ta mängib ka barokkansamblis klavessiini, mida on õppinud R. Teppi ja I. Tarumi käe all.
Lissijenko on esinenud solistina koos EMTA sümfooniaorkestriga Paul Mägi juhatusel ja töötanud keelpilliosakonna kontsertmeistrina G. Otsa nimelises Muusikakoolis. Praegu õpetab ta Tallinna Lasnamäe Muusikakoolis ja Avinurme Muusikakoolis.
Muusikute fond PLMF loodi 2003. aastal missiooniga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis on abiks järjepidevalt mitmete Eesti annete käekäigule, pakkudes neile esinemisvõimalusi erii riikide kontsertlavadel, täiendõpet nii Eesti kui ka maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.
MUUSIKUTE FOND PLMF
www.plmf.ee