Raamaturaami töötoad Arhitektuurikooliga – loovusel ei ole raame
ERM kutsub lapsi osa saama raamatuaasta kobarnäituse kaasprogrammist – tule ja veendu, et loovusel ei ole raame ning ehita koos sõpradega seitse hiiglaslikku täiesti omamoodi raamatut!Arhitektuurikooli töötoa alguses on raamatust kaantena alles ainult suur, mahtu tähistav raamatukarkass ehk -raam. Raamatule uue sisu loomiseks hakkavad lapsed kasutama igat masti paberi ja papi jääke. Nii tekib igas töötoas uus võimalik viis mõelda paberist ja raamatu kihtidest omal moel ja oma loomingu kaudu. Osaleja võimalus on luua kunstiteos raamaturaami sisse, raamaturaami külgedele või hoopis tulla raamist välja. Kõigil on võimalus sekkuda ja mõelda, kuidas nende jaoks kõnetavam on.
Töötoas osalemine soodustab laste omavahelist koostööd, kuna ühiselt luuakse teos, mis võib olla nii paljude mõtete kogum kui üks meeskonnana teostatav tervikidee. Kasutatavad materjalid on kõik erinevate ettevõtete, ladude ja tehaste jäägid. 7 uuesti sündinud ja „täidetud“ raamaturaami jäävad valmimise järgselt muuseumisse ning neist luuakse järgmise aasta alguses, kui raamatuaasta ERMis lõppema hakkab, A-fuajee lae alla üks täiesti omamoodi näitus.
Töötubasid toimub kokku seitsmel korral:
26. aprillil, 17. mail, 7. juunil, 13. septembril, 18. oktoobril, 15. novembril, 6. detsembril
Töötoaga alustame alati kell 13.00.
Töötubades tutvutakse arhitektide juhendamisel erinevate teemadega, arutatakse mõisteid, ehitatakse ja meisterdatakse, uuritakse, kuidas valminud töö teemaga suhestub, milliseid lahendusi pakub või milliseid küsimusi tekitab. Nooremad osalejad leiavad küsimusi-vastuseid ja saavad uusi teadmisi käelise tegevuse käigus. Vanemad osalejad lahkavad uusi teemasid sügavuti ning saavad praktiliste ülesannete lahendamise abil ettekujutuse ruumiga tegelevate erialade igapäevast.
Töötubade juhendajad on praktiseerivad arhitektid, maastikuarhitektid, linnaplaneerijad ja õppejõud, kes otseses kokkupuutes värskete ruumiideede ja -vajadustega ning kelle töölaualt leiab väga erinevas mahus projekte – haiglatest saunamajadeni. Kõige selle kaasatoomine töötubadesse rikastab laste mõttemaailma ja ilmestab ka üheskoos ellu viidavaid ideid.
Arhitektuurikool (MTÜ Ruumiharidus) on ainus ruumivaldkonna huviharidust pakkuv kool Eestis ja üks väheseid omataolisi ka Põhja-Euroopas ja Baltikumis. Arhitektuurikooli töötoad on suunatud ruumilise mõtlemise arendamisele ning oma elukeskkonna märkamisele ja uurimisele. Nendes ei õpita arhitektiks, vaid keskendutakse ruumi mõistmisele, tajumisele ja loomisele. Arhitektuurikoolis on igal lapsel tähtis roll, sest tema mõtted ja ruumikogemus on ainulaadsed.
Sissepääs-osalemine muuseumipiletiga
NB! Alla 6-aastasi lapsi ootame osalema koos saatjaga, ülemist vanusepiiri ei ole.