Soome-ugri rahvaste eluolu on kunstniku jaoks ikka südamelähedane teema olnud. See näitus hõlmab soome-ugri rahvaste tänapäevast elu. Inimesed, keda me neil maalidel näeme, on säilitanud oma esivanemate traditsioone põlvkonnast põlvkonda.
Monumentaalmaalil „Kihnu naised käsitööd tegemas“ on näha, kuidas Kihnu saare vanem põlvkond annab edasi vanu käsitöövõtteid. Maaliseeria „Mari tikkijad" esitleb mari tikandikunsti tõelisi meistreid. Samuti on kunstiteostel näha nii kihnu akordioni kui ka setu karmoškat ning udmurdi ja mari neidude tantsu ja meeleolu.
Paljudel soome-ugri rahvastel on siiamaani säilinud oma usk ja usulised tavad. Suur maal „Rasḱen' ozks“ („Ersalaste palvepüha“) kujutab 2019. aasta suvel Mordvamaal peetud palvepüha avarituaali – ersa pühaküünla süütamist ning palvetamist.
Stanislav Antipov sündis 1976. aastal Udmurtias Iževskis. Ta on lõpetanud Udmurdi Riikliku Ülikooli maali erialal ja Tallinna Ülikooli kunstiloo erialal. Stanislav Antipov kuulub Eesti Maalikunstnike Liitu.
„Udmurdi kunstnikud on suutnud säilitada oma maalidel loomingulise allika selguse ja kannavad edasi motiivi hellast kodumaa-armastusest. Neilt on Stanislav Antipov pärinud klassikalise realistliku maalikunsti parimad traditsioonid. Sattunud teise kultuurikeskkonda, mõtleb kunstnik tihti selle üle, kuidas ühildada aktuaalsed teemad etnilise identiteediga, milles on algselt olemas originaalsed kordumatud jooned," kirjutas kunstnik ja kunstiteadlane Galina Balašova.
Näitusel on väljas 17 tööd, avatud on see kuni 27. oktoobrini 2019.