Enne ja pärast üritust on võimalus külastada ka Ryoji Ikeda isikunäitust!
Vestlusring toimub ERMi Hurda saalis. Registreeri end allpool asuvas vormis.
Sissepääs näitusepiletiga ning muuseumikaardiga prii!
Timo Toots on multidistsiplinaarne kunstnik, kelle kunstiline uurimistöö keskendub inimese, tehnoloogia ja looduse suhetele. Tema looming käsitleb privaatsuse küsimust jälgimisühiskonnas ning looduse rolli tehnoloogilisel ajastul. Alates 2006. aastast on Toots oma teoseid näidanud Euroopas, USAs ja Aasias. 2012. aastal võitis ta Ars Electronica Golden Nica interaktiivkunsti kategoorias. Toots on Lõuna-Eesti maapiirkonnas asuva kunsti- ja tehnoloogiafarm Maajaam asutaja. Maajaam on kunstiresidentuur, mis korraldab ka vabaõhunäitusi tehnoloogiakunstist „Metsikud bitid”. Lisaks loob ta stuudio Masinism raames mängulisi objekte.
Kristjan Port on spordibioloog, Tallinna Ülikooli professor ning Raadio 2 „Portaal" üks saatejuhtidest. „Portaal” on Kristjan Porti ja Ronald Liive juhitud saade, mis keskendub tehnoloogia- ja teadusuudistele. Saates arutatakse uusimaid tehnoloogilisi arenguid, innovatsiooni, teadusuuringuid ning nende mõju igapäevaelule. Port pälvis 2020. aastal ka Valgetähe III klassi teenetemärgi.
Ryoji Ikeda on Jaapanist pärit Pariisis resideeruv kunstnik ja helilooja. Ta on tuntud oma unikaalse stiili poolest, mis ühendab teadusandmed ja tehnoloogia kaasaegseteks kunstiteosteks. Ikeda loomingut on suures osas inspireerinud teadus ning 2014.-2015. aastal viibis ta residentuuris Euroopa Tuumauuringute Organisatsioonis (CERN). CERN-is läbitud residentuuri tulemusena valmis teos „Supersümmeetria“, mille eest pälvis Ikeda 2014. aastal Ars Electronica Collide@CERN auhinna.
Prix Ars Electronica auhindu on välja antud juba alates 1987. aastast ning on kujunenud üheks maailma mainekamaks meediakunsti auhinnaks. Auhinnad kuulutatakse välja igal aastal, olles seeläbi oluline platvorm kunstnikele, kes esitavad oma teoseid rahvusvahelisele ekspertide žüriile, võisteldes ihaldatud Golden Nica auhinna nimel. See on oluline näitaja ja seismograaf kunstilistele töödele, mis asuvad kunsti, tehnoloogia ja ühiskonna ristteel. Samuti on see osa iga-aastasest Ars Electronica Festivalist, mis toimub Linzis, Austrias.
Registreerimine: