Esmalt esitletakse ERMi poolt koostatavat Eesti etnoloogia bibliograafiat (ISE teemabaasi "Eesti etnoloogia"), tutvustatakse selle kasutamisvõimalusi ja hetkeseisu. Andmebaasi sihiks on hõlmata kõiki Eesti ala ja eestlastega seonduvaid etnoloogia-alaseid tekste ning kõigi Eestiga seotud autorite etnoloogia-alaseid tekste. Esialgu on paremini kaetud aastad 1918–1970. Töö jätkub.
Teiseks esitletakse uut ERMi aastaraamatut, mis on sel korral pühendatud Eesti etnoloogia ja folkloristika ajaloole. Raamat sisaldab seitset biograafilist artiklit enam ja vähem tuntud Eesti rahvateadlastest (Ferdinand Linnus, Eerik Laid, Ivar Paulson, Harri Moora, Jüri Linnus, Aino Voolmaa, Gea Troska) ning kolme käsitlust rahvaluuleteadusest Nõukogude Eestis.
Kolmandaks avatakse pidulikult Eesti Rahva Muuseumi aastaraamatu juubelinäitus. Esimene köide ilmus tollase direktori Ilmari Mannineni algatusel aastal 1925 ehk täpselt 100 aasta eest. Aastaraamat loodi eneseväljenduskohaks tollal veel noorele Eesti etnograafiateadusele ning seda rolli täidab väljaanne tänini. Aastakümnete jooksul ilmunud köited peegeldavad ilmekalt Eesti etnoloogia teoreetilist, metodoloogilist ja temaatilist arengut, aga demonstreerivad ka selle seoseid valitsevate ideoloogiatega.
Järgneb koosviibimine ja mõttevahetus vabas vormis.